„SZCZĘŚLIWA MAMA”

21-23 października 2019 / WARSZAWA

13-15 listopada 2019 / KAZIMIERZ DOLNY

„SZCZĘŚLIWA MAMA”

KURS PRZYGOTOWUJĄCY DO PROWADZENIA GRUP WARSZTATOWYCH SKIEROWANYCH DO RODZICÓW, OPARTYCH NA KONCEPCJI LOGODYDAKTYKI.

Szkolenia skierowane są do:

osób zajmujących się pracą z rodzicami (pedagogów, psychologów, wychowawców, logopedów, pracowników poradni psychologiczno – pedagogicznych). Warunkiem uczestniczenia jest posiadanie już pewnego doświadczenia pracy w grupie lub niezmiernie silna chęć jego zdobycia, otwartość, chęć rozwoju oraz pozytywne nastawienie do szkoleń, ludzi i  świata.

Założenia programu:

Założenia programu opierają się na Logodydaktyce – modelu wspierania rozwoju człowieka Iwony Majewskiej – Opiełki.

Logodydaktyka to narzędzie, które umożliwia odnalezienie sensu w życiu. Każdy człowiek ma ogromny potencjał, dlatego zamiast skupiać się na niedoskonałościach, powinien rozwijać swoje kompetencje. Zarówno kontrolowane działanie, jak i podświadomość wpływają na  kształtowanie charakteru (tzw. 5 P Logodydaktyki) Jest to formuła dochodzenia do  zadowolenia z życia i poczucia spełnienia bez odwoływania się do terapii i psychicznych obnażeń, przeznaczona dla ludzi odczuwających potrzebę zmian w życiu, ale także dla tych, którzy chcą czegoś więcej niż to, co już osiągnęli. Opiera się na właściwie rozumianej skuteczności działania i stałym rozwoju. Logodydaktyka pozwala na znalezienie własnego unikatowego pomysłu na siebie i niezbędnych do skutecznego działania kompetencji psychologicznych.

W Logodydaktyce kładzie się nacisk na współpracę z rodzicami, którzy jako pierwsi mają zasadniczy wpływ na wychowanie młodych ludzi.

Kompetencje budowane z pomocą logodydaktyki:

• uświadomiona skuteczna komunikacja
  • planowanie życia i zarządzanie sobą w czasie
  • zachowania w sytuacjach trudnych
  • kontrola stresu

Poruszane treści:

• Wprowadzenie w tematykę rozwoju osobistego, poczucia szczęśliwości, dobrostanu, składowych szczęścia,
  • Poczucie własnej wartości,
  • Poczucie spójności wewnętrznej,
  • Pozytywne myślenie,
  • Proaktywność,
  • Poczucie obfitości.
  • Specyfika zajęć charakteryzuje się dużą dynamiką, dużą liczbą zadań i ćwiczeń dla uczestników. Po każdych zajęciach uczestnicy mają za zadanie wykonać różnorodne zadania domowe, które nie tylko utrwalają wiedzę, ale rozwijają samoświadomość,  umożliwiają wdrażanie nowych zachowań w codzienność. Dzięki temu uczestnicy zauważają zmianę oraz otwartość na rozwój. Intensywność zajęć, ich zindywidualizowany charakter oraz skuteczność  sprawia, iż warsztaty mają bardzo praktyczny charakter.

Zakładane rezultaty:

• posiadanie wiedzy i umiejętności do prowadzenia grup warsztatowych skierowanych do matek/ rodziców
  • wzmocnienie umiejętności trenerskich, pewności siebie niezbędnych do prowadzenia grup warsztatowych
  • przyrost wiedzy z zakresu rozwoju osobistego
  • wzrost poziomu zadowolenia z życia
  • zwielokrotnienie pozytywnych uczuć
  • nabycie wiedzy, jak wychować szczęśliwe dziecko
  • wzmocnienie poczucia własnej wartości, godności
  • osiągnięcie wewnętrznego spokoju
  • poznanie sposobów osiągania szczęścia na co dzień
  • wyrobienie uważności na pozytywy z Twojego otoczenia
  • zadowolenie z tego, co już osiegnęłaś/ąłeś i z tego co posiadasz